Grupy szkolne w aquaparku - tylko 31 zł za dziecko!
Fire & Water Wellness and SPA - relaks i harmonia
Termalne baseny Blue Diamond z barami
AquaCity Poprad - ekologiczny aquapark z wodami termalnymi
Hotele AquaCity Poprad to luksus, na który Cię stać
Urlop w AquaCity Poprad - 1 noc gratis

Działanie wody termalnej

Woda termalna jest głównym źródłem energii elektrycznej oraz prawdziwym sercem AquaCity. Woda w AquaCity jest przyjazna dla skóry i ma działanie lecznicze.

WODA

Jest jednym z najważniejszych źródeł naturalnych na świecie. W AquaCity woda jest jednocześnie podstawą zabawy i wypoczynku. W AquaCity woda jest pompowana z naturalnego źródła geotermalnego i dociera do ośrodka mając około 49°C. W dużych przekaźniakch woda odprowadza ciepło, która przekazywane jest do hoteli i budynków w ośrodku. Woda termalna w basenach dezynfekowana jest pod ścisłym nadzorem, przy czym wykorzystywane są podobne systemy filtrowania oparte na promieniowaniu UV, które używane są do oczyszczania wody pitnej.

Do dezynfekcji wody w basenach, łazienkach i prysznicach nie są wykorzystywane żadne agresywne środki chemiczne, więc woda pozostaje przyjazna dla skóry, oczu, jak również dla środowiska. Aby zminimalizować konieczność użycia substancji chemicznych, baseny zamiast betonem pokryte są stalą nierdzewną, przez co użycie chloru jest o wiele mniejsze.

ŹRÓDŁO GEOTERMALNE

Źródło geotermalne w AquaCity Poprad na głębokości 1300m pod powierzchnią ukrywało się ponad 15 000 lat, aby dostarczyć nam najczystszą wodę termalną zawierającą ponad 20 minerałów. Temperatura wody 49° C kwalifikuje tę wodę do grupy gorących źródeł (powyżej 42°C). Na podstawie składu mineralnego bogatego w  wapń, magnez, sód i dwutlenek węgla, termalną wodę naturalną w AquaCity Poprad można określić jako wodę o działaniu leczniczym.

DZIAŁANIE WODY TERMALNEJ

Wykorzystanie ciepła możliwe jest przy zewnętrznej balneoterapii, a wskazania do stosowania terapeutycznego oparte są na fizjologicznym działaniu ciepła:

  • wpływa na skórę i przekrwienie skóry
  • ma pozytywny wpływ na układ krążenia
  • wpływa na metabolizm
  • wpływa na mechanizmy regulacyjne
  • bodźce termiczne wpływają na układ nerwowy i mięśniowy

 

           woda

Sprawdź inne miejsca na udany wypoczynek