Grupy szkolne w aquaparku - tylko 31 zł za dziecko!
Fire & Water Wellness and SPA - relaks i harmonia
Termalne baseny Blue Diamond z barami
AquaCity Poprad - ekologiczny aquapark z wodami termalnymi
Hotele AquaCity Poprad to luksus, na który Cię stać
Urlop w AquaCity Poprad - 1 noc gratis

Dojazd do AquaCity Poprad

Ośrodek AquaCity leży w samym centrum miasta Poprad - serca słowackich Tatr Wysokich.  Z okien rozpościera się niezapomniany widok na skaliste szczyty, bezkresne łąki i lasy. Kompleks oddalony jest zaledwie o 45 kilometrów od przejścia granicznego w Łysej Polanie i 46 kilometrów od granicy polsko-słowackiej w Jurgowie.

GPS: 49.061663 20.308471

Panorama AquaCity

Jak do nas dojechać?

Najlepszy jest dojazd własnym środkiem transportu, bądź komunikacją samolotową. Do AquaCity poprad można również dojechać koleją lub autobusem.

SAMOCHODEM

Można wybrać jedną z dwóch dróg prowadzących kolejno do przejść granicznych: w Łysej Polanie oraz w Jurgowie.

Jeśli zdecydują się Państwo na jazdę przez Bukowinę Tatrzańską i co za tym idzie, przekroczenie granicy w Jurgowie, należy jechać drogą nr 49, następnie już po wjeździe na teren Słowacji, trasą nr 67 wiodącą na Zdiar. Następnie podążać wzdłuż trasy nr 540 kierując się w stronę Popradu.

Jeśli przekraczają Państwo granicę polsko-słowacką w Łysej Polanie, należy jechać drogą nr 960. Po wjeździe na Słowację, trasa ta łączy się z drogą nr 540.

W okolicach Popradu droga do AquaCity jest dobrze oznakowana. Po przybyciu można skorzystać z jednego z wielu darmowych parkingów.

GPS

49°3'38.21"N
20°18'28.24"E

Przybliżone czasy dojazdów:
Z Popradu - 8 minut
Z Koszyc 125 km 1 godz. 50 minut
Z Krakowa 160 km 2 godz. 20 minut
Z Budapesztu 330 km 5 godzin
Z Bratysławy 340 km 4 godz. 30 minut
Z Wiednia 390 km 5 godzin


POCIĄGIEM

Z dworca głównego w Popradzie można dojść do AquaCity spacerem w 10 minut. Są dobre i niedrogie połączenia kolejowe z dużymi miastami w całej Słowacji, włącznie z jej stolicą Bratysławą, oraz – za górami – z Zakopanem i Krakowem w Polsce.

SAMOLOTEM

Nowe połączenia lotnicze - sprawdź!

Samolotem do Popradu

AUTOBUSEM

Zapraszamy do sprawdzenia połączeń linii autokarowych Strama z Zakopanego.

A gdy dojedziecie już do celu pamiętajcie, że...

Urokliwy Poprad<p>Miasto Poprad<p> Pięknie położony Zamek Lubowniański<p>Zamek Lubowniański<p> Jeden z największych zamków w europie Środkowej<p>Zamek Spiski<p>

Poprad leży w samym sercu Słowacji i Tatr Wysokich i jest turystycznym centrum regionu.

Poprad i okolice to region z bogatą historią i kulturą. Znajduje się tu wiele ciekawych kościołów i zabytkowych budowli. Warta zobaczenia jest zachwycająca historycznymi zabytkami Spiska Sobota, dziś dzielnica Popradu, w przeszłości osobne miasteczko. Zapraszamy również do lokalnych muzeów, galerii i kościołów z zabytkowymi dzwonnicami.
Obok Popradu położony jest Zamek Spiski, jeden z największych zamków w Europie Środkowej oraz znane z gotyckich i renesansowych budowli miasto Lewocza. Niedaleko rozpościera się Park Narodowy Pieniny, leży Zamek Lubowniański i skansen architektury ludowej.

W Popradzie, w bardzo bliskim otoczeniu Aquaparku znajduje się stadion zimowy, hala sportowa, sala, gdzie organizowane są imprezy muzyczne i boisko do piłki nożnej. Na terenie AquaCity znajduje się boisko do koszykówki, siatkówki i badmintona. Bogata oferta Aquaparku i okolicy sprawia, że AquaCity Poprad jest idealnym miejscem do organizacji wszelkiego rodzaju imprez.

Sprawdź inne miejsca na udany wypoczynek