Grupy szkolne w aquaparku - tylko 31 zł za dziecko!
Fire & Water Wellness and SPA - relaks i harmonia
Termalne baseny Blue Diamond z barami
AquaCity Poprad - ekologiczny aquapark z wodami termalnymi
Hotele AquaCity Poprad to luksus, na który Cię stać
Urlop w AquaCity Poprad - 1 noc gratis

AquaCity Poprad – luksus, na który Cię stać…

W malowniczej okolicy Wysokich Tatr, pod wiecznie zaśnieżonymi szczytami, wśród bajecznej zieleni bezkresnych lasów, leży miasto Poprad. Nie bez powodu nazywane jest sercem Wysokich Tatr lub też bramą do tychże gór. Region słynie nie tylko z niezwykłego położenia, ale również z faktu, że znajdują się tu odkryte przed piętnastoma tysiącami lat i z powodzeniem wykorzystywane w celach uzdrowiskowych źródła termalne. Woda w basenach termalnych pochodzi z głębokości 1300 m i zawiera ponad 20 minerałów, które mają dobroczynny wpływ na zdrowie. Pomaga w dolegliwościach związanych z układami ruchu, oddechowym, krążenia i nerwowym oraz ma korzystny wpływ na skórę.  

 

To dzieci lubią najbardziej - jedna ze zjeżdżalni w AquaCity w Popradzie Pełen relaks<p>AquaCity baseny zewnętrzne<p> leto.jpg 10.jpg Szaleństwo dla najmłodszych!<p>Piramida Majow w AquaCity<p>

Wyjątkowość AquaCity Poprad wynika po części z lokalizacji ośrodka, po części z całej jego infrastruktury.W skład resortu AquaCity Poprad wchodzą różne standardy 5 hoteli – Hotel Riverside***, Seasons****, Mountain View **** w Popradzie, Horizont Resort **** i Hotel Hills **** w Starej Lesnej. Park wodny, restauracje, bary, centrum fitness oraz centrum konferencyjne sprawiają, że ośrodek z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę turystów z całego świata.

Hotel Seasons***

Hotel Mountain View****

Hotel Riverside***

Hotel Horizont Resort****

Hotel Hills****

 

Nowoczesny, ekskluzywny hotel<p>Hotel Mountain View <p> AquaCity Poprad<p>Ekologiczny aquapark w Popradzie zaprasza wszystkich miłośników wodnej rozrywki. Tu czeka Was niekończąca się zabawa! <p> Oświetlone miejsce pełne atrakcji<p>Wejście do hotelu<p>

AQUAPARK AquaCity Poprad – wodny świat u podnóża Tatr Wysokich

  • 13 wewnętrznych i zewnętrznych basenów termalnych i relaksacyjnych
  • 350 atrakcji wodnych (dysze, jacuzzi, kąpiele perełkowe, grzybki wodne)
  • 3 zewnętrzne baseny termalne (28°- 38°C) z jacuzzi i atrakcjami wodnymi (pływacki, siedzący i relaksacyjny)
  • wewnętrzne baseny relaksacyjne Blue Sapphire z chromoterapią i wieczorną 3D Laser show
  • wewnętrzne luksusowe baseny Blue Diamond z barami
  • basen dla dzieci Treasure Island – Wyspa Skarbów (basen ze słoną wodą, rozbitą łodzią piratów, zjeżdżalniami i atrakcjami, jacuzzi dla dorosłych, terrarium z legwanami)
  • 50m basen do pływania i sauna parowa

 

 Widok na aquapark

 

Baseny, w których temperatura wody  waha się od 28°C do 38°C wyposażone są w liczne atrakcje wodne jak na przykład siedzenia i łóżka jacuzzi, gejzer, grzybek wodny, bicze wodne, natryski masażowe i dzwon huśtawkowy.

Fire & Water Wellness and SPA

Największe w środkowej Europie dwupiętrowe centrum wellness! Na powierzchni ponad 1600 m2 będzie się znajdował pełen kontrastów witalny świat pod znakiem żywiołów: ognia i wody. Żywioły te staną się nowym symbolem centrum wellness podzielonego na strefę party i strefę relaksu, w których będą znajdowały się różne rodzaje saun i pomieszczeń inhalacyjnych, oraz sauna ceremonialna, strefa prywatna, strefa odpoczynkowa z łóżkami wodnymi i unikalny 14 metrowy Vital Bar z najlepszą ofertą koktajli i posiłków. W nowym Fire & Water Wellness and Spa czekają na gości nietradycyjne niespodzianki.

Świat Witalny

Fire & Water Wellness and SPA Fire &amp; Water Wellness and SPA Fire &amp; Water Wellness and SPA Fire &amp; Water Wellness and SPA

Zewnętrzne baseny termalne wypełnione są kryształowo niebieską wodą, której temperatura waha się w granicach 36-38°C. To dzięki wodom termalnym, w których kąpiel pomaga w leczeniu schorzeń narządów ruchu i układu oddechowego,  ośrodek zyskał największą popularność kilka lat temu.  Pomysł budowy kompleksu zawdzięcza się brytyjskiemu przedsiębiorcy – Janowi Telensky'emu. Wielki miłośnik tatrzańskiej przyrody stwierdził on, że we wnętrzu ziemi wschodniej części Popradu, istnieją rozległe podziemne jeziora, ogromne zasoby naturalne, bogato zmineralizowana woda geotermalna, która do piętnastu tysięcy lat stopniowo wchłania minerały z obszarów górskich - cenne źródło energii. Ekolog nie pomylił się w swoich przypuszczeniach -  źródło wody termalnej w AquaCity jest 1200 metrów pod ziemią  i wznosi się pod własnym ciśnieniem, uzyskując 60 litrów wody na sekundę! Dzięki bogatym zasobom  łatwo dostępnej energii Jan Telensky postanowił zbudować najlepszy ekologiczny ośrodek na świecie, który wykorzystuje energię geotermalną do ogrzewania na własny użytek.

Panorama AquaCity

Wody termalne

Temperatura wód powierzchniowych osiąga w AquaCity 49°C! Woda jest bezpośrednio wykorzystywana jako źródło energii dla całego kompleksu basenów, hoteli, sal konferencyjnych, restauracji i barów. Dzięki powyższym procedurom, AquaCity Poprad zostało ogłoszone jako najbardziej ekologiczny ośrodek na świecie przez branżę turystyczną (World's Leading Green Resort), a Jan Telensky zdobył nagrodę World Travel Award w kategorii Wybitna osobowość podróży ekologicznych na świecie (World's Leading Green Travel Personality).

Skład termiczny basenów

(pomiar wykonany 27.06.2005)
Wapń (Ca2+) … 470 mg/l
Magnez (Mg2+) … 153 mg/l
Sód (Na+) … 74,3 mg/l
Potas (K+) … 25,2 mg/l
Żelazo (Fe2+) … 0,322 mg/l
Wodorowęglowodany (HCO2-) … 1590 mg/l
Siarczany (SO42-) … 616 mg/l
Chlorki (Cl-) … 41,4 mg/l
Fluorki (Fl-) … 0,32 mg/l

Wyobraź sobie dzień w Tatrach Wysokich. Luksusowy pobyt w przepięknych pokojach hotelu Mountain View**** , Seasons*** lub Riverside***, relaks w basenach i saunach, orzeźwienie i dobrą zabawę w jednym z barów, wycieczkę lub jazdę na nartach w otoczeniu pięknej przyrody…

Regulamin AquaCity Poprad

Zapraszamy do AquaCity Poprad!

Mapa AquaCity Poprad

Sprawdź inne miejsca na udany wypoczynek